Product Features:
Low power consumption
Offers two regular alarm clock every day
Programmable square-wave output
4MHz SPI interface, support for modes 1 and 3
Digital Temperature Sensor Output: Accuracy of
| Kategori | MODUL |
| Di lihat | 2629 kali |
| Berat(/pcs) | 0.002 Kg |
| Harga | Rp 150.000 |
Product Features:
Low power consumption
Offers two regular alarm clock every day
Programmable square-wave output
4MHz SPI interface, support for modes 1 and 3
Digital Temperature Sensor Output: Accuracy of
| Nama Barang | Double motor drive BTN7971B module 60A max |
| Harga | Rp 300.000 |
| Nama Barang | Solar Cell 5V 100mA Polycrystalline PET Solar Cell |
| Harga | Rp 65.000 |
| Nama Barang | USB DC Converter Step down Module 5V 2A |
| Harga | Rp 60.000 |
| Nama Barang | Breadboard mb102 Power supply module |
| Harga | Rp 20.000 |
| Nama Barang | Arduino XBee/Bluetooth Bee Adapter |
| Harga | Rp 165.000 |
| Nama Barang | DS1302 rtc module Tiny rct clock module jam for arduino |
| Harga | Rp 23.000 |
| Nama Barang | FOCA FT232RL USB to serial adapter Bee Adapter |
| Harga | Rp 190.000 |
| Nama Barang | WT588D-U VOICE MODULE + USB CABLE |
| Harga | Rp 125.000 |